Chybička se vloudila (Google Webmaster Tools)

google webmaster tools keywords

Gooogle oznámil spustenie nového Search analytics reportu vo svojom nástroji Google Webmaster Tools. Po tom, čo v Google Analytics nájdete v sekcii kľúčových slov 90% Not provided, je to asi najlepší zdroj na sledovanie pozícií kľúčových slov, ich zobrazení a klikanosti pre váš web. Novo spustený report im však príliš nevyšiel- tak veľa nedorobkov som nevidel už dávno v žiadnom Google produkte. Jeden príklad za všetky.

Pri zobrazení priemerných pozícií jednotlivých slov to zobrali matematicky, čiže 0 je menej ako jedna. Ak si chcete zoradiť slová podľa najvyššie postavených, tak vám najprv zobrazí tie, ktoré sa v hľadaní neobjavili vôbec (pozícia 0) a až potom tie na prvom mieste, druhom, atď. Takže ak si dáte porovnať dve časové obdobia a objaví sa vám tam slovo, ktoré z top pozíciie kleslo na 0, report vám zahlási, že ste sa zlepšili o jedno miesto :-). Z toho sa potom opäť chybne vypočíta priemerné zlepšenie.

No jednoducho celé zle. Podobný problém sme riešili aj v našom reportingovom nástroji, ale tam sa nám to podarilo ošetriť.

Stačí si pamätať, nič nie je vždy nula.

Comments are closed.