Noc literatúry 2011 s Foursquare

Noc literatúry je príjemná akcia- neformálny literárny festival v uliciach bratislavského Starého mesta (facebook event). Tento rok sa koná v stredu, 11. mája 2011.

15-minútové čítačky budú prebiehať od 17. 30 hod na jedenástich, častokrát obskúrnych a inak nedostupných miestach, medzi ktorými môžete ľubovoľne prechádzať. Organizátori k tomu pripravili aj takúto mapku.

Ja osobne nemám rád pobehovanie s mapou a knižným sprievodcom v ruke a tak som si vytvoril trasu vo Foursquare a budem radšej pobehovať s telefónom :-).

Zároveň to je aj malý návod, ako použiť geolokačné hry aj na niečo iné ako na zbieranie nezmyselných nálepiek a starostov.

Všetky lokality Noci literatúry 2011 nájdete na Foursquare s tagom #literaturenight . Niektoré som vytvoril, ostatným som len pridal tag. Ak máte na Foursquare konto, stačí si kliknúť na lokalitu a pridať si na svoj To-Do list. Keď sa budete nachádzať v blízkosti daného miesta,  aplikácia vás na to sama upozorní a ukáže vám cestu na miesto.

Ku všetkým miestam je vytvorený aj Tip s názvom ukážky, hercom, ktorý ju bude čítať a linkou na web akcie s detailami o lokalite a čítačke. Cez iframe sa každý tip dá pridať aj na ľuboľnú stránku, napríklad tip pre KC Dunaj, kde bude čítať Roman Pomajbo:

No a napokon, môžete zároveň sledovať, na ktorých čítačkách sú práve vaši známi (napríklad ja).

Pridáte sa?

Posted May 9th, 2011 in Bratislava, Technológie a hračičky. Tagged: , .

Comments are closed.