Nový rozhlas.sk je katastrofa

Prečo asi chodí návštevník na stránku Slovenského rozhlasu:

  1. Zistiť čo práve vysielajú a budúci program, najlepšie všetkých staníc na jednom mieste
  2. Pustiť si stream, stiahnuť podcast
  3. Dozvedieť sa, aké novinky rozhlas pripravuje, upútavky na relácie
  4. Prečítať si prepisy príspevkov a relácií.

A čo nájde na homepage čerstvo redizajnovaného webu rozhlas.sk (zhora dolu):

  1. Dnešný dátum a kto má dnes meniny
  2. Informáciu, že rozhlas má 9 staníc- pre istotu 2-krát, raz na obrázku cez pol obrazovky a druhý raz v (konečne) klikateľnom zozname hneď pod ním.
  3. Text, čo je Slovenský rozhlas- pre istotu 7-krát, v rôznych európskych jazykoch. Zrejme SRo plánuje expandovať do zahraničia. Samozrejme, ak by sme to doteraz nevedeli, dozvieme sa aj, že rozhlas má 9 staníc.

Slovenský rozhlas je organizačnou zložkou Rozhlasu a televízie Slovenska. Je národná nezávislá, verejnoprávna, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového vysielania. V súčasnosti Slovenský rozhlas vysiela na 9 programových službách. Jeho neodmysliteľnou súčasťou je aj Symfonický orchester Slovenského Rozhlasu – najstaršie hudobné teleso na Slovensku, tiež detský spevácky zbor, či detská rozhlasová družina.

A to je všetko.

Nech slúži autorom ku cti, že sa aspoň vyhli veľkohubým tlačovým správam a nasadili nový web bez ohlásenia.

Chváliť sa naozaj nie je čím.

P.S. 2.4.: Správu k redizajnu prinieslo aj medialne.sk. Funkcie, ktoré by mali byť elementárne, vraj pribudnú niekedy v budúcnosti. Cieľom bolo vyzdvihnúť, že SRo má deväť rádií. Ach jaj.

„Pri príprave redakčného portálového riešenia sa kládol dôraz na jednotný korporátny vizuál, z ktorého je zrejmé, že Slovenský rozhlas má pod pyramídou deväť rádií,“ povedal riaditeľ sekcie techniky SRo Robert Oravec pre Mediálne.sk.

Posted February 3rd, 2011 in Internet, Médiá. Tagged: , , .

Comments are closed.