Novinky od veľkých- Pravda, SME, STV a SITA

Jeseň začala na slovenskom internete zostra. Tu je pár noviniek od silných mediálnych hráčov, ktoré by nemali zapadnúť.

Pravda.sk oznámila, že u nej budú môcť komentovať len užívatelia s overeným kontom cez SMS.
V priebehu štvrtka spustil spravodajský portál Pravda.sk novinku pri registrovaní užívateľov do služby Debata – jednorazovú registráciu formou štandardnej SMS správy. Táto bude od 15. septembra 2010 povinná pre všetkých, vrátane doteraz debatujúcich užívateľov. Autorizácia nie je audiotexovou službou a vydavateľstvo nemá z tejto činnosti žiadne výnosy.
Na Slovensku unikátny krok a rozumný kompromis. Nie je to až tak obťažujúce ako registrácia poštou (novinky.cz). Zachová sa anonymita navonok, pričom znalosť ich tel. čísla by mohla diskutérov trochu držať na reťazi. Snáď im to vyjde.

Sme.sk oznámilo kúpu (resp. vytvorenie spoločného podniku) s portálom restauracie.sk. Zaujímavé je, že dohoda zrejme existovala ešte pred spustením. Jeden z mnohých reštauračných webov bude riešiť obchodnú stránku, návštevnosť dodá Sme. Ak by sme boli v hardvérovom svete, volali by sme to ODM model.

Prekvapivo, aj finančne podvyživená  STV sa nadýchla k redizajnu svojho webu. Najväčšou zmenou je kompletný presun videoarchívu a streamu z windows media technológie na flash.

No a nezaháľali ani ostatní, webnoviny.sk pospúštali pár projektov, spomedzi ktorých je pre mňa nazvláštnejšia utajená integrácia/kúpa blogu resp. internetového one-man magazínu kusi.sk. Uvidíme, čo s tým chcú robiť ďalej.

A to sa ešte jeseň ani poriadne nezačala. Ohlásené je spustenie nového internetového magazínu zajtra.sk a špekuluje sa o pár ďalších. Čaká nás horúca jeseň?

Posted September 2nd, 2010 in Internet, Médiá. Tagged: , , .

Comments are closed.