Eurovea- nočná mora pre kočíky a vozíčkarov

Eurovea je čerstvo otvorená nová bratislavská štvrť s ambíciou stať sa novou promenádou, korzom Bratislavy. Už teraz je jasné, že v mnohom sa to aj podarilo. Ak tam však chcete ísť s kočíkom alebo ako vozíčkar, počítajte s problémami (viď nasledujúce fotky)

Nábrežie Eurovea Riverfront: Na prvý pohľad idylka aj pre cyklistov, rodiny s deťmi v kočíkoch i vozíčkarov

Zdanie však klame. Prvý problém hneď od začiatku. Od námestia k nábrežiu si na zjazd môžete vybrať- medzi väčšími a menšimi schodmi. Žiadna rampa. Kočíky a bicykle do ruky, invalidné vozíky majú smolu.

A ešte jedny schody, kým sa dostanete k spodnej úrovni promenády a k rieke.

Ak sa chcete vyhnúť schodom, bližšie k rieke sa môžete dostať aj vďaka viacerým visunutým mólam. Vlastne nie, opäť iba ďalšie schody.

Pozdĺž celého nábrežia sa vinie ďalší, tentokrát nízky stupienok. Zmysel mi uniká, každopádne tam opäť žiaden zjazd ani rampu nečakajte.

Aj vo vnútri si môžete vybrať. Medzi troma podlažiami Galérie Eurovea sa môžete presúvať buď pohyblivými schodmi…

…alebo výťahom, z ktorého chodby vedú takéto ťažké, asi protipožiarne dvere s otváraním dovnútra. Otvoriť idú len ťažko, zato zatvárajú sa automaticky. Takže vojsť dnu je pre jedného človeka s kočíkom operácia hodná vojnového stratéga. Vozíčkar je prakticky bez šance.

Ostáva len dúfať, že sú tieto bariéry len muchami novospusteného projektu, ktoré zodpovední čoskoro vyriešia.

Dajte o tomto probléme vedieť ďalej- kliknutím na Like (Páči sa mi) na začiatku článku alebo hlasovaním na vybrali.sme.sk.

Eurovea by si to zaslúžila.

Posted April 26th, 2010 in Bratislava. Tagged: .

Comments are closed.