Ako automaticky vkladať rôznorodý obsah do Facebook page

Stručný návod ako vyriešiť dva problémy s automatickým importom do Facebook stránky (Facebook page). (Ešte stručnejší je tu :-)

1) chcem importovať twitter kanál alebo hashtag, ale očistený o typicky twitterovské značky, ktoré by boli vo Facebooku zmätočné, napr. replies.

2) chcem importovať viac RSS kanálov, ale Facebook page dovoľuje vkladať automaticky len jednu.

Riešenie:
1) Na ignorovanie Twitter odpovedí je hotový script v yahoo pipes. Takéto RSS potom môžete vložiť do facebooku (sekcia Notes)
2) Facebook page podporuje vloženie len jedného RSS kanálu. Na spojenie rôznych zdrojov môžeme použiť Google Reader. Prihlásime sa k odberu RSS a zaradíme ich do jednej kategórie. Potom z kategórie vytvoríme bundle, ktorého RSS kanál môžeme použiť na import na našu Facebook stránku (alebo na blog, RSSreader, atď.).

V mojom prípade som to vyskúšal na čerstvo vytváranej novej facebook stránke pre Bratislava Audio Tour, kde by som chcel publikovať nielen nové články z blogu, ale aj ďalšie anglicky písané zdroje o Bratislave (aktuálne napríklad twitter kanál @BratislavaTips a budú aj ďalšie). Tu je výsledný RSS kanál

Nezabudnite, že ak budete automaticky vkladať cudzí obsah, použite len preverené zdroje.

Patrí sa aj spýtať, či s takýmto použitím autori obsahu súhlasia.

Posted January 24th, 2010 in Bratislava, Internet. Tagged: , , , .

Comments are closed.