Prvá aplikácia augmented reality na Slovensku

Dnes som oficiálne spustil zrejme prvú implementáciu obohatenej reality (augmented reality) na Slovensku. Ak máte mobilný telefón s operačným systémom Android a chcete si pozrieť najdôležitejšie pamiatky centra Bratislavy, táto služba vám ukáže cestu k jednotlivým zastaveniam tak, ako sú zadefinované v Bratislava Audio Tour.

Pozrite si krátke video, ako táto konkrétna implementácia funguje:


Obohatená alebo rozšírená realita, ako augmented reality najnovšie voláme u nás, sa asi ide stať novým hitom. Ak už nie v realite, tak minimálne v médiách a v diskusiách. Má na to všetky predpoklady- vyzerá ako zo sci-fi filmu (pamätáte si Minority Report?), dá sa technicky realizovať (stačí kamera s GPS modulom resp. ešte digitálny kompas) a je ľahko pochopiteľná. Pekný článok nedávno napísal Embuck, kde nájdete aj ďalšie zdroje.

No, a keďže tu nemusím nikomu tlačiť marketingové PRkotiny, napíšem aj, ako som ja daný zázrak moderných technológií za 10 minút spáchal.

Trasu som už mal hotovú v google maps, takže ju stačilo len vyexportovať do .kml súboru. Ten potom uploadnete na stránku aplikácie AugmentTHIS, ktorá urobí zvyšok. Túto aplikáciu si potom uživateľ musí nainštalovať do svojho Android mobilu (je zdarma) a môže sa začať augmentovať.

Comments are closed.