Ako prepojiť Twitter s blogom

image Je množstvo zaujímavých vecí, na ktoré stačí 140 znakov mikroblogu na twitteri a netreba sa rozpisovať na blogu. Už dlhšie riešim, ako najlepšie prepojiť moje twitter konto s týmto blogom tak, aby sa twítovacia aktivita objavila aj tu.

Nie je to technický problém, keďže na wordpress existuje viacero funkčných rozšírení a s twitter RSS kanálom sa tiež dá pohrať. Skôr je to otázka, čo všetko a ako to sem dať.

Už asi viem, čo nechcem- denné resp. týždenné sumáre twitter aktivity bez kontextu, ktoré generujú samostatné články (napr. cez TwitterTools), a tým len zahlcujú RSS čítačky. Chvíľu som to skúšal, ale nesedelo mi to, podobne ako opačným smerom automatické publikovanie linky na nový blogpost na twitteri.

Ďalšou možnosťou je zobraziť twitter kanál v osobitnom widgete, viď tu v pravom stĺpci Braque na Twitteri (ja som na to použil plugin Twitter for WordPress). Niekde som tiež videl zobrazovať len aktuálny status, čo tiež nie je zlé riešenie.

Zatiaľ poslednou možnosťou u mňa je čerstvo nahodený Tweetboard. Vľavo v strede si môžete všimnúť zelený alebo červený štvorec s číslom (počtom tweetov od  vašej poslednej návštevy). Po kliknutí naň sa otvorí moja twiterovská komunikácia a dokonca vo vláknach podľa konverzácií. Je to teda niečo, čo sme kedysi volali message board, len postavený na twitteri.

Asi ideálnym riešením so skutočne pridanou hodnotu je komentovaný výber toho najlepšieho z mikroblogovacieho twitter balastu vlastných príspevkov i reakcí nasledovníkov. Tak, aby niektoré témy nezapadli, napríklad ako v minulosti celkom pekná a horúca debata o Wolfram Alpha, a pod. K tomu som sa ešte neodhodlal a ani som to nikde v takejto forme nevidel.

Čo si myslíte vy? Ako by ste to riešili?

Posted July 1st, 2009 in Internet. Tagged: , , .

Comments are closed.