Zbohom T-mobile, prechádzam do O2

Dnes som podpísal zmluvu o pripojení u svojho nového operátora a žiadosť o prenesenie telefónne čísla. Do mesiaca by som mal byť vybavený.

Po takmer desiatich rokoch tak dávam so svojím súkromným číslom vale T-mobile Slovensko. Môžu si zato sami, keďže neboli schopní ponúknuť paušál, ktorý by vyhovoval mojím potrebám. Pritom som nechcel nič extra, len čo najvyšší dátový paušál pre môj nenažraný iPhone 2G pri čo najnižšom hlasovom programe. SMSky používam len pre pár zaspatých priateľov, ktorý nečítajú pravidelne e-maily, MMSky vôbec, volania riešim iným spôsobom.

Takéto možnosti mi pre moje potreby ponúkol T-mobile- najnižší hlasový program, kde sa dajú priobjednať dáta, je 20+20Viac za 7.89 EUR, ktoré obsahuje 20 voľných minút do všetkých sietí a 20 SMS do TMO, ktoré som snáď nikdy nevyužil. K tomu je možné objednať dátový program web’n'walk- 10MB za 3.91EUR alebo 20MB za 7.86EUR. Moja bežná spotreba dát sa vo veľmi úspornom režime pohybovala niekde okolo 15 MB.  Dohromady som teda platil niečo cez 14-16EUR mesačne, podľa toho, ktorý dátový paušál som aktuálne mal. Niežeby to bolo veľa, ale človeka dosť ser hnevá, keď musí platiť za niečo, čo nepotrebuje a ešte sa pritom obmedzovať.

No a teraz ponuka O2- hlasový program O2 Fér bez poplatku a neobmedzené dáta za 6EUR. Musel by som prevolať minimálne 60 minút (0.13EUR za min), aby sa to aspoň vyrovnalo TMO paušálu.

Tak som teda switcher. Je to aj dobrá šanca vyskúšať v praxi prenositeľnosť čísla, pri ktorom som sa kedysi dávno trochu motal. A zistiť, ako je na tom O2 s pokrytím a kvalitou dátových služieb. Napokon, kedykoľvek sa môžem vrátiť.

Ak máte skúsenosti s dátami od O2 SK, šup s nimi do komentárov.

Posted May 13th, 2009 in Technológie a hračičky. Tagged: , , .

Comments are closed.