Súboj free twitter aplikácií pre iPhone

Vyberal som pre seba najlepšiu iphone aplikáciu pre twitter. Podmienkou bolo, aby bola zadarmo.

No a tu sú výsledky:

Porovnával som tri aplikácie voľne a zdarma dostupné na appstore- Twinkle, TwitterFon a Twitterific.

Twitterific je z uvedených u mňa najväčší loser. Zdarma verzia tlačí medzi tweety obrazkovú reklamu, čo vizuálne až tak nevadí, ale žerie dáta, takže sa z toho najviac teší môj telco operátor. Ešte väčšou nevýhodou sú osekané možnosti- praktiky sa dá len písať a odpovedať, zabudnite na retweet, hľadanie alebo direct message. Plusom je pekný dizajn a funkčný prehliadač pri otváraní externých liniek.

Twinkle je celý taký divný. Strašný dizajn s hviezdičkami v pozadí. Na rozbehanie služby nestačí mať twitter konto, ale treba sa registrovať aj u prevádzkovateľa (ak ste to teda neurobili pri niektorej z iných ich hier, napríklad Tap Tap Revolution). Je to preto, že sa do klienta dajú integrovať aj iné služby, ale to ja nepotrebujem. Celkom zaujímavé má riešené radenie príspevkov v štýle iphone SMSiek  a zaujímavo je vytiahnutá aj geolocation. Priamo na hlavnom paneli je možné v špeciálnej sekcii sledovať twitovačov v okolí podľa definície (napr. 20 míľ), pričom ich netreba priamo followovať. K tomu netreba mať GPS, vie lokalizovať aj podľa inet pripojenia. Nemá ale hľadanie.

TwitterFon je u mňa najpraktickejší, a preto zatiaľ víťaz. Biele pozadie je decentné, aj keď aj k bledomodrej lište by som mal výhrady. Trochu zvláštne je, že sa nedá kliknúť na odkaz priamo z tweetu, ale treba sa posunúť doľava do ďalšieho menu. Podporuje aj geolocation (v km, nie míľach), aj keď nie vytiahnuté na hlavnej stránke. TwitterFon však jednoznačne kraľuje v hľadaní. Vie hľadať hashtagy, ľubovoľné frázy a jedným kliknutím aj ponúkne twitter trendy- o čom sa na twitteri píše najviac. Preto je TwitterFon u mňa aktuálne tou pravou iPhone aplikáciou na Twitter a ostatné práve teraz idú preč.

Update 28/7/2009- TwitterFon sa po nedávnom update stal prakticky nepoužiteľný kvôli mimoriadne otravným reklamám. Pribudli aj niektoré ďalšie alternatívy (napr.TweetDeck), ale u mňa kraľuje opäť Twitterific (aj napriek reklamám)

Posted February 27th, 2009 in Technológie a hračičky. Tagged: , .

Comments are closed.