Facebook alebo LinkedIn? Oboje

V minulom poste som trochu riešil zmysel pridávania si nie-až-tak priateľov do Facebooku. Samozrejme, že na FB som a dokonca aj celkom aktívny. Chcem si ho však ponechať len pre svojich blízkych (reálnych i virtuálnych) priateľov. Vytáča ma však celkové nepochopenie tejto služby. Potom musím riešiť, či akceptovať žiadosť od otravu, s ktorým som sa stretol minulý rok na konferencii alebo dokonca môjho priameho šéfa.

Na to predsa máme LinkedIn. To je skutočný nástroj zameraný na udržiavanie pracovných kontaktov. Nepýta nič zo súkromia, len pracovné skúsenosti a možnosť mať prehľad, čo robia moji ex a ex-ex kolegovia. Ako hovoria priatelia za kanálom, stay-in-touch tool. Rony ho síce nepoužíva :-), ale hlavne pre prostredie veľkých firiem je to výborná komunitná služba.

No a ešte aj pre headhunterov- veď kde dostanete ako na tácke pracovný profil uchádzača, ktorý neklame v CV o svojich predošlých prácach (nemôže, vidia to aj kolegovia) aj prístup k jeho kontaktom, u ktorých si kandidáta môžu preťuknúť.

Takže moja implementácia komunitných služieb:

1) FB pre priateľov o svojom súkromí (hoci aj pod prezývkou), často updatované

2) LinkedIn pre pracovné veci, udržiavačka

Plaxo, Bebo a daľšie klony už sú navyše, takže tam len neaktívny profil, MySpace dokonca s odporom.

Posted November 11th, 2008 in Internet. Tagged: , .

Comments are closed.