Podvod (Deception)- Are you free tonight?

Podvod (Deception, 2008)
Hrajú:Ewan McGregor, Hugh Jackman, atď.

Prekvapivo príjemne napísaný thriller, kde McGregor hrá škaredého, zanedbaného účtovníka v New Yorku, žijúceho len prácou vo svojom akváriovom kancli (možnosť stotožnenia pre mnohých z nás)- jednoducho taký človek-milión 21. storočia. Až do chvíle, keď sa náhodou zoznámi s Jackmanom, na ktorom je obdivuhodné všetko- pôvod, majetok, vzhľad i životný štýl. Ten si ho zoberie pod patronát (niečo na spôsob Talentovaného Ripleyho alebo Match Point) a odštartuje rýchly sled udalostí, ktoré sa zdajú pre účtovníka splneným snom, vrátane nezávazného sexu, veľkej lásky, zločinu a smrti.

Film väčšinu času dobre odsýpa, takže ani nie je čas riešiť niektoré drobné nezrovnalosti v príbehu. V istých chvíľach mi pripomínal Game s M. Douglasom, kde tiež vieme, že to snáď nemôže byť pravda, ale radi sa necháme klamať. Škoda, že asi 20 minút pred koncom akoby tvorcom trošku došiel dych a ten záver mi úplne nesadol.

Napriek všetkému, hlavne vďaka originálnemu nápadu s anonymným zoznamom kontaktov na večer to je film, o ktorom sa dá hovoriť (a preto nezaškodí vidieť).

Veta na zapamätanie: Are you free tonight ?

Hodnotenie: 3/5

Trailer:


[More...]

Posted August 29th, 2008 in Film. Tagged: .

Comments are closed.